Wpisy oznaczone tagiem ‘psy’

Pies to takie zwierzę, które kwalifikujemy nie tylko ze względu na to czy jest duże, czy jest małe, ale przede wszystkim ze względu na rasę. Ras psów jest około 300. Jedni wolą duże psy jak: rottweiler czy amstaf, inni małe psy jak ratlerek. Każda rasa psa ma swoją wielkość i kolor. Każda rasa psów ma też swoje cechy. Mówi się na przykład, że takie duże psy jak rottweiler jest niebezpieczne, że taki pies może pogryźć własnego pana. Myślę, że mają rację, ponieważ sama słyszałam, jak na moim osiedlu takiej rasy pies pogryzł właściciela. Biedny facet, myślał, że bierze kochanego pieska do domu, a tu mu bestia wyrosła. Co do małych psów, to owszem są urocze. Można się bawić w czesanie, zmienianie mu fryzur i tym podobne, ale nie można liczyć, że gdyby coś nam mnie działo w ciemnej uliczce, to ten pies nam pomoże. Co innego psy terriery na przykład (te większe), mogłyby ewentualnie odgryźć rękę napastnikowi. Suma summarum, ja jestem zwolenniczką psów bez rasy, ani one wredne, ani urocze, ale na pewno zawsze wierne.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wyjaśnijmy sobie to stwierdzenie. Pies jest zwierzęciem wiernym, które zawsze chętnie wyjdzie z panem na spacer. No chyba, że za oknem pada deszcz, ale wtedy nie tylko pies nie ma ochoty wynurzać nosa za drzwi. Pies nie ugryzie właściciela, nawet jeśli ten ciągnie psa za ogon czy uszy. Pies dzielnie znosi humory swojego pana czy pani. Nawet jeśli właściciel, ma zły dzień, pies jest tym kimś co przyjdzie i grzecznie będzie znosił kiepski nastrój pana. Pies jest kochanym zwierzęciem, która lubi być głaskane, ale potrafi się odwdzięczyć swojemu panu. Kiedy pan cierpi to i pies cierpi. Kiedy pan się cieszy to i pies się cieszy, dlatego kiedy pana braknie pies wyje i płacze, jak gdyby chciał odejść razem z nim. Pies nigdy nie przeszkadza. Jeśli pies wyczuje, że nie powinien być, tam gdzie jest to pies kładzie się grzecznie w kącie i czeka. Pies cierpliwy jest i nie wymaga ciągłego zainteresowania, bo kiedy będzie chciał się bawić – sam pies przyjdzie do pana.

Co raz bardziej popularne stają się hotele dla psów. Właściciele mogą tam zostawić swojego psa na okres urlopu czy przeprowadzki. Czasem w rodzinie uda się „wcisnąć” cioci czy wujkowi psa na te parę dni, obiecując oczywiście coś w zamian. Jednak, gdy ani ciocia ani brat stryjeczny babki nie ma ochoty zaopiekować się naszym pieskiem, zaczyna się problem. Wyjazd zapłacony, wszystko gotowe i co teraz zrobić z psem? I tu na ratunek przychodzą hotele dla psów, oferujące całą gamę usług dla twojego psa. Możesz śmiało zostawić psa na tak długo jak tylko Ci pasuje (przecież to ty płacisz za każdą dobę pobytu twojego psa) jednocześnie bez obaw, że piesek (rasowy a jakże!) zarośnie w sierść a przecież teraz wygląda tak pięknie. W hotelu takim są specjaliści do spraw strzyżenia twojego psa, czy to niesamowite? Fryzjer dla psa! A jakby się tak uprzeć to i znajdziemy hotel, w którym twój piesek może udać się na masaż z profesjonalnym masażystą! Tylko, żeby się Twój pies nie przyzwyczaił, bo później sama będziesz musiała robić swojemu psu masaże.

Kiedy już piesek znajdzie się pod naszą opieką, musimy o niego zadbać. Przede wszystkim nasz pies musi coś jeść. Wielu właścicieli psów sami gotują jedzenie dla swojego psa, ale jest to czasochłonne, a pokarm taki nie zawsze zawiera składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego pieska. Inni zaś kupują gotowe pokarmy dla psa, takie jak: sucha karma, specjalne kości czy mięso w puszce. Taki sposób żywienia psa jest wygodny i szybki. Jednak jedzenie dla psa, które kupujemy w sklepie jest nieco droższe od tego, które możemy samemu przygotować naszemu psu. Sądząc po minie mojego psa, jednak bardziej smakuje mu jedzenie z tak zwanej „puszki”, niż gotowane, a mój pies lubi dobrze zjeść. Oprócz jedzenie ważne jest też nabycie takich rekwizytów jak smycz, kaganiec i zabawek dla psa, aby pies nie musiał bawić się w gryzienie naszych trepków. Pies lubi bawić się różnego rodzaju piłeczkami, więc można sprawić mu przyjemność i wydać parę groszy na okrągły kawałek plastiku czy gumy. A jak będzie grzeczny nagrodzić specjalną kością dla psa.