Wpisy z listopad, 2016

Preparat na kleszcze dla psa Decydując się na posiadanie zwierzęcia w domu w tym psa, musimy zdawać sobie sprawę o obowiązkach jakie czekają na nas, gdy podejmujemy się opieki nad psem lub kotem. Pies to kolejny członek rodziny o którego trzeba dbać prawie taka samo jak o siebie samych. Małe pieski potrzebują mniejszej przestrzeni, natomiast duże nie zadowolą się takim otoczeniem. Powinny mieć dużo miejsca, aby mogły swobodnie się wybiegać. Długie spacery także są wskazane, jednak należy być zawsze czujnym i ostrożnym, zwłaszcza jeśli wychodzimy na spacer ze swoim pupilem do lasu czy na łąkę. Tam bowiem czyhają na nas ludzi, a także na nasze zwierzęta równego rodzaju pasożyty, które chętnie się osiedlą na skórze naszych zwierząt. Takimi pasożytami są na przykład kleszcze, są to niebezpieczne roztocza, gdyż przenoszą one wiele niebezpiecznych chorób takich jak borelioza czy zapalenie mózgu, opon mózgowych. Kleszcz u psa może pojawić się tak naprawdę o każdej porze roku, jednak najbardziej wtedy, gdy już temperatury wzrastają, częściej wychodzimy z domów jest cieplej i wilgotniej. Należy zatem pamiętać o ochronie naszych zwierząt i stosowaniu preparatów przeciw kleszczom dla psa, które występują w formie szczepionek, kropli. Po każdym spacerze warto przejrzeć sierść psa, aby ewentualnie pozbyć się szkodnika. Często podczas spacerów nasze pupile niestety ulegają kontuzją, bądź przytrafia się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Przyczynić się to może do paraliżu zwierzęcia, wtedy należy zakupić wózek rehabilitacyjny dla psa.

Identyfikator dla psa grawerowany Pies to przyjaciel każdego człowieka, dbamy o niego, kochamy jak członka rodziny. Lubimy spędzać czas z naszymi czworonogami. Wychodzimy z nimi na spacer, do lasu pobiegać, po parku czy po prostu do ogródka. Mamy wiele form zabawy, którymi możemy zainteresować psa, a przy tym nauczyć go wielu nowych rzeczy czy komend, zwłaszcza jeśli posiadamy szczeniaka. Do wyboru jest wiele zabawek intelektualnych jak i zręcznościowych. Uwielbiane piłeczki , gryzaki, gry edukacyjne. Wychodząc na spacer należy również pamiętać o bezpieczeństwie zarówno naszych pupilów jak i innych osobników czy ludzi, którzy nas otaczają. Pamiętać należy o zakupie odpowiedniej smyczy oraz kaganiec dla psa, który będzie w odpowiednim rozmiarze. Podczas takich spacerów jednak, gdy jesteśmy na łące czy w lesie, pies może nam się wyrwać, gdy na przykład się przestraszy i uciec. Dlatego pomocny będzie gadżet tak zwany identyfikator psa, na którym wygrawerowany będzie numer telefonu do właściciela, dzięki temu na pewno nas pies szybciej wróci do domu, gdy ktoś przypadkowy do odnajdzie. W sieci znajdziemy wiele możliwości zakupu takiego identyfikatora dla psa, może on spełniać tylko swoją funkcję w razie zagubienia, lecz może także być elementem estetycznym. Dlatego też do wybory mamy wiele form takiego breloka, zarówno kształty, kolory czy opisy. My natomiast możemy sobie zakupić breloki z psami, na przykład z podobizną naszego pupila jako dodatek do kluczy.

Obroża skórzana dla psa Pies jest od wieków największym przyjacielem człowieka. Jeśli zagości w naszym domu, mamy pewność, że będzie nam dozgonnie wierny do końca życia, taka jest już ich natura. Oczywiści wiele zależy również od tego w jakiej rodzinie się wychowuje i jak jest traktowany. Pamiętając o bezpieczeństwie naszych pupilów, musimy zakupić obroże skórzaną dla psa, najlepiej z brelokiem z wygrawerowanym imieniem i numerem telefonu właściciela psa. Podczas spacerów niezbędna jest smycz skórzana dla psa, najlepiej aby była ona wystarczająco długa , aby pies mógł swobodnie się poruszać, komfort musi się równać z bezpieczeństwem. W zależności od tego jakiego psa posiadamy czy to dużego czy do mniejszego należy o nie dbać zarówno intelektualnie, ale także pielęgnacyjnie. Psy posiadają również różne sierści, niekiedy wystarczy tylko kąpiel i rozczesanie w domu, ale w większości pomocny będzie fryzjer dla psa, który posiada odpowiednie nożyczki oraz środki kosmetycznie dedykowane odpowiedniej rasie psa. Mając małe mieszkanie często kupujemy małe pieski tzw. kanapowe. Do takich małych psów należą Chihuahua, maltańczyk, York. Często widujemy na ulicach takie psy i w ubrankach. Kiedyś pies w ubraniu kojarzył nam się ze specjalnymi wybiegamy dla psów czy zawodami. Teraz ubranka dla psa są zalecane przez lekarzy i weterynarzy, zwłaszcza zimą, gdy temperatury są wysoko poniżej zera. Do takich akcesoriów należą płaszczyki, sweterki czy nawet buty dla psa. Najtańsze ubranka dla psa można kupić przez Internet lub w sklepach zoologicznych.