Archiwum kategorii ‘Pies’

Zaczipowanie psa Psy od zawsze otaczają człowieka, mieszkają razem z nami w domach bądź chronią nas niczym stróże na posesji. W zależności od tego jaki mamy metraż domu czy podwórka, tak powinniśmy zakupywać swoje psy. Niezbędnym dla komfortu jest posiadany kojec dla psa, powinien być odpowiednio duży oraz trwały. Jeśli natomiast nie chcemy aby nasz pies przesiadywał w kojcu, możemy zaopatrzyć się w pastuch dla psa. Urządzenie to pomoże właścicielom psów w ich tresurze oraz wyznaczy teren na którym może poruszać się nasz piec. Pastuch dla psa składa się z obroży i generatora nadającego. Dla bezpieczeństwa psa można go również zaczipować. Czipowanie psa obywa się w sposób bezbolesny dla niego, jest to wszczepienie pod skórę elektronicznego mikroprocesora z zakodowanym numerem rejestracyjnym. Dzięki temu nasz pies będzie bezpieczny, a my spokojniejsi w razie zagubienia. Stosuje się również metodę zawieszania breloków, identyfikatorów na obroże psa, także jest to dobry sposób, jednak zdarza się iż podczas ucieczki brelok taki urywa się i często psy pozostają bezdomne, gdyż trudno jest ustalić jego właściwe miejsce zamieszkania. Chip dla psa również wymagany jest podczas wyrobienia paszportu, gdy chcemy razem z naszym pupilem wyjechać do zagranice.

Karma dla psa Pies do szczęścia potrzebuje niewiele tak naprawdę trochę miejsca do wybiegania, ciepłe posłanie, kochających właścicieli. Jednak aby nasz pupil zdrowo się rozwijał należy w odpowiedni sposób go karmić , aby dostarczać mu niezbędnych witamin. Jedzenie dla psa odgrywa wielką rolę, niekiedy nasze psy zjadają to co właśnie właściciel miał na obiad, jednak pies to nie człowiek i nie powinien jadać tego co domownicy. Jednak tak jak ludzie, psy miewają różnie dolegliwości i należy stosować się wtedy do różnych diet. Karma bezzbożowa dla psa jest lekkostrawna i nadaje się dla psów, które maja alergie na zboże. Karmy dla psa są różnego typu na przykład z kurczaka, ryb, mięsa jagnięcego, kaczego. Zawierają wiele składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i zdrowia psa. Twój pies powinien być także suplementowany witamin, aby mógł dobrze się rozwijać. W zależności od potrzeb znajdziemy na rynku wiele takich form witaminowych. Witaminy dla psa seniora będą zawierały multiwitaminy i minerały, które pomagają w niedoborach żywieniowych, wspierają układ odpornościowy. Witaminy na sierść poprawiają wygląd i strukturę włosia. Natomiast w czasie choroby na przykład stawów niezbędnie jest przyjmowanie przez psa preparatów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie stawów zawierających wapń czy fluor. Witaminy dla psa na stawy wzmacniają stawy i kości.

Preparat na kleszcze dla psa Decydując się na posiadanie zwierzęcia w domu w tym psa, musimy zdawać sobie sprawę o obowiązkach jakie czekają na nas, gdy podejmujemy się opieki nad psem lub kotem. Pies to kolejny członek rodziny o którego trzeba dbać prawie taka samo jak o siebie samych. Małe pieski potrzebują mniejszej przestrzeni, natomiast duże nie zadowolą się takim otoczeniem. Powinny mieć dużo miejsca, aby mogły swobodnie się wybiegać. Długie spacery także są wskazane, jednak należy być zawsze czujnym i ostrożnym, zwłaszcza jeśli wychodzimy na spacer ze swoim pupilem do lasu czy na łąkę. Tam bowiem czyhają na nas ludzi, a także na nasze zwierzęta równego rodzaju pasożyty, które chętnie się osiedlą na skórze naszych zwierząt. Takimi pasożytami są na przykład kleszcze, są to niebezpieczne roztocza, gdyż przenoszą one wiele niebezpiecznych chorób takich jak borelioza czy zapalenie mózgu, opon mózgowych. Kleszcz u psa może pojawić się tak naprawdę o każdej porze roku, jednak najbardziej wtedy, gdy już temperatury wzrastają, częściej wychodzimy z domów jest cieplej i wilgotniej. Należy zatem pamiętać o ochronie naszych zwierząt i stosowaniu preparatów przeciw kleszczom dla psa, które występują w formie szczepionek, kropli. Po każdym spacerze warto przejrzeć sierść psa, aby ewentualnie pozbyć się szkodnika. Często podczas spacerów nasze pupile niestety ulegają kontuzją, bądź przytrafia się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Przyczynić się to może do paraliżu zwierzęcia, wtedy należy zakupić wózek rehabilitacyjny dla psa.

Identyfikator dla psa grawerowany Pies to przyjaciel każdego człowieka, dbamy o niego, kochamy jak członka rodziny. Lubimy spędzać czas z naszymi czworonogami. Wychodzimy z nimi na spacer, do lasu pobiegać, po parku czy po prostu do ogródka. Mamy wiele form zabawy, którymi możemy zainteresować psa, a przy tym nauczyć go wielu nowych rzeczy czy komend, zwłaszcza jeśli posiadamy szczeniaka. Do wyboru jest wiele zabawek intelektualnych jak i zręcznościowych. Uwielbiane piłeczki , gryzaki, gry edukacyjne. Wychodząc na spacer należy również pamiętać o bezpieczeństwie zarówno naszych pupilów jak i innych osobników czy ludzi, którzy nas otaczają. Pamiętać należy o zakupie odpowiedniej smyczy oraz kaganiec dla psa, który będzie w odpowiednim rozmiarze. Podczas takich spacerów jednak, gdy jesteśmy na łące czy w lesie, pies może nam się wyrwać, gdy na przykład się przestraszy i uciec. Dlatego pomocny będzie gadżet tak zwany identyfikator psa, na którym wygrawerowany będzie numer telefonu do właściciela, dzięki temu na pewno nas pies szybciej wróci do domu, gdy ktoś przypadkowy do odnajdzie. W sieci znajdziemy wiele możliwości zakupu takiego identyfikatora dla psa, może on spełniać tylko swoją funkcję w razie zagubienia, lecz może także być elementem estetycznym. Dlatego też do wybory mamy wiele form takiego breloka, zarówno kształty, kolory czy opisy. My natomiast możemy sobie zakupić breloki z psami, na przykład z podobizną naszego pupila jako dodatek do kluczy.